دسترسی سریع
دسترسی سریع
صفحه اصلی / فواید داشتن طراحی سایت برای یک کار و بیزنس

لینک کوتاه این مطلب : https://nikjoo.net/?p=13

فواید داشتن طراحی سایت برای یک کار و بیزنس

زمان انتشار :3 هفته پیش - 31/آگوست/2023- ساعت : 10:33:47 ق.ظ

چهار سوال اساسی که بر اساس تجربه شخصی با کسب و کارهای مختلف با آنها برخورد داشتم ؟

امروزه بدون اغراق می توان گفت که هر کاربری به لطف گوشی های همراه لمسی (گوشی هوشمند ) دسترسی آسانی به اینترنت و شبکه های اجتماعی داخلی و خارج از ایران دارند . با داشتن این گوشی ها هر کاربری که در هر نقطه ای از ایران باشد می تواند با یک سرچ (جستجو ) ساده در موتورهای جستجو به نیاز و سوالات خود و دیگران پاسخ دهد . موفق ترین و پیشرفته ترین موتور جستجوگر را همه با نام گوگل می شناسند .  وظیفه اصلی گوگل پیدا کردن نزدیکترین نتیجه و جواب برای درخواست کاربر است . پوشش اصلی سایت اینترنتی گوگل برای وبسایت های موجود در دنیای مجازی است .حال به راحتی می توان به این سوال پاسخ داد :

 • که اگر شما دارای نت (اینترنت) باشید  بیشترین جواب سوالات خود را در کجا جستجو می کنید ؟

  • با توضیحات فوق می توان گفت مسلما اگر نت داشته باشیم ، گوگل سریع ترین منبع پاسخگویی برای ما خواهد بود .
  •  حال فکر کنید شرایطی فراهم شود که شما در گوگل حضور دارید و مخاطبین شما از طریق این موتور جستجوگر (گوگل) به سمت فعالیت شما هدایت میشوند . در این صورت کاربرانی که دنبال فعالیت شما هستند ، شما را پیدا خواهند کرد و شما نیز از این طریق درآمد زایی خود را افزایش می دهید .
  • در ادامه این توضیحات را بازتر خواهیم کرد :

الف ) مراجعین شما ممکن است دنبال فعالیت شما باشند ، حال از هر روشی که بوده است ، نام فعالیت شما را شنیده اند .اما نمی دانند شما کجایید و برای کسب اطلاعات بیشتر از فعالیت شما به کجا رجوع کنند .

طبق آماری که در سایت ها وجود دارد ۸۱٪ و در بعضی سایتهای دیگر 70 درصد ( البته این 70 درصد را به مخاطبین استفاده کننده از اینترنت در ایران نسبت داده اند .) از مردم در گوگل بدنبال چیزی هستند که می خواهند . و چونکه موتور جستجوگر گوگل در بیشتر موارد پوشش مناسبی برای سایتهای اینترنتی است ، از این رو  اگر شما در گوگل نباشید شانس دیده شدن برای بیشترین مخاطبین خود را که بدنبال شما هستند  از دست خواهید داد و باید انتظار این را داشته باشید که کاربر به سراغ رقیبانتان بروند .

ب ) می خواهم از شما یک درخواست کنم و همین الان اینکاری که گفته می شود را اجرا کنید . گوشی خود را بردارید ، و در مرورگر خود که معمولا گوگل کروم را باز خواهند کرد بروید .

فرض را بر آن می گیریم شما بدنبال آدرس یا کسب اطلاعات از موسسه زبانسرا شهبازیان واقع در اسلام آباد غرب هستید (این سایت توسط تیم ما طراحی شده است . ) اگر در گوگل تایپ کند زبانسرا شهبازیان ، سایت موسسه ایشان در گوگل را بعنوان نتایج اولیه بالا می آورد  .  و به راحتی با ضربه زدن روی لینک زبانسرا می تواند به محتوای داخل آن سایت دسترسی داشته باشد و از همه مهمتر به آدرس و شناره تلفن موجود در سایت دسترسی داشته باشد .

حال ممکن است این شخص در شهرستان دیگر یا روستا باشد ، و فعالیتی که بدنبال آن است فعالیت شما باشد ، از این طریق می تواند به سادگی به شما دسترسی پیدا کند . شما می توانید به همین راحتی بدون تبلیغات آنچنانی کاربرانی را به سمت فعالیت خود جذب کنید .

اینکاری که گفته شد را امتحان کنید .و نتیجه را ببینید  … 😊

 • شما مقاله ها و یکسری دانش در مورد فعالیت خود دارید که می خواهید بدون هیچ تغییری آن را بدست کسانی که خواهان آن هستند برسانید ؟
  • سایتی که مدیریت آن بدست خود شماست ، می تواند به هر تعداد صفحه ای که خواستید برای شما ایجاد شود و مقالات خود را بصورت دسته بندی شده ، شیک و مرتب در آن قرار گیرد . از طرفی مزیت داشتن سایت این خواهد بود که نیازی به تبلیغات آنچنانی نیست ، شما اگر محتوایی ارزشمندی داشته باشید ، گوگل خود کاربران را به صورت رایگان به سمت سایت شما جذب خواهد کرد
 1. تفاوت سایت های اینترنتی با شبکه های اجتماعی در چیست ؟ « منظور از شبکه های اجتماعی تلگرام ، اینستاگرام و …. است »

  • مردم از شبکه های اجتماعی برای گذراندن وقت و سرگرمی استفاده می کنند ، و از سایتهای اینترنتی برای کسب اطلاعات از یک موضوع استفاده می کنند .سایت این امکان را فراهم می سازد که کاربرانی که خواهان استفاده از فعالیت شما هستند ، به سمت شما جذب شوند .
  • شبکه های اجتماعی با انتشار پست جدید ، پست های قبلی را از نظر ارزش و اعتبار کمرنگ تر می کنند . این در صورتی است که شاید شما بر روی یک مطلب تاکید داشته باشد و برای آن مطلب ارزش خاصی قائل باشید ، اما در سایت مطلب شما در هر کجای سایت قرار داشته باشد ، شما می توانید با قرار دادن آن در اسلاید شو ، ارزش و اعتبار آن را تا هر موقع که خواستید حفظ کنید . و مخاطبین تان را به صفحه مورد نظر هدایت کنید .
  • هر شخصی از کودک سه ساله گرفته تا پیرمرد 80 ساله همه با چند ضربه و کلیک بر روی گوشی به سادگی می تواند یک صفحه در شبکه های اجتماعی طراحی کند . به همین دلیل این خود یک ذهنیت عدم اعتماد در کاربر بوجود می آورد که معاملات و تراکنش های مالی را تا حد ممکن انجام ندهد ، اما سایت به این صورت عمل نخواهد کرد .ولی شما می توانید از شبکه های اجتماعی استفاده کنید و کاربران را به سایت خود هدایت کنید .
  • مردم از شبکه های اجتماعی برای سرگرمی و اوقات فراغت استفاده می کنند ، و این دلیلی خواهد بود که فروش محصولات در این پلتفرم بسیار قدرتمند کم می شود و اگر بخواهید در این شبکه های اجتماعی فروشی داشته باشید یقینا می بایست وقت زیادی صرف کنید و در کنار زمان تولید محتوای زیاد با محتوای کاربر پسند  ایجاد کنید .
  • سایت متعلق به شماست و بر اساس سیاست کاری شما پیش می رود ، اما شبکه های اجتماعی در یک چهار چوب و محدودیت های خاص تعریف شده توسط صاحبین اصلی آن پلتفرم می بایست فعالیت کنید .
 1. ممکن است که نام فعالیت یا اشخاصی که در سیستم شما کار می کند برند شده باشند ، چگونه از این طریق مخاطبین خود اطلاع دهم یا باعث جلب کردن توجه به فعالیت خود کنم ؟

  • چونکه اطلاعات وارد شده در سایت ، بعد از مدتی از طریق گوگل شناسایی خواهد شد ، و در نتایج گوگل ظاهر خواهد شد ، شما با تعریف کردن صفحات مخصوص که دارای اطلاعات بیشتر از فعالیت و نام این اشخاص است می توانید توجه کاربران را به سمت فعالیت خود جلب کنید .در ضمن اشخاص برند با انتشار مقالات خودشان در سایت شما می توانند کاربران بیشتری را به سمت شما جذب کنند .

 توضیحات تکمیلی :

 1. در بیشتر فعالیت ها مشاهده می شود که آمار و ارقام هایی را برای اطلاعات و جذب مخاطبین بیشتر بر روی دیوار می چسانند . و متاسفانه در بیشتر موارد این آمارها و ارقام از دید مراجعه کننده پنهان می ماند  . اما می توان ان اطلاعات را در سایت خود قرار دهید و مخاطبینتان را ترغیب کنید که در درون سایت هر موقع خواستند در هر شرایطی آن را  ببیند
 2. طراحی یک سایت به شما این فرصت را می‌دهد تا خودتان را به طور کامل معرفی کنید و درباره خدمات و مزایای کارتان به مخاطبان بگویید.
 3. اگر دارای یکسری مراجعه کنندگان باشید که از لحاظ توانایی که با کمک شما کسب کردند و توانسنتد موفق شوند . اگر لیست آنها در سایت قرار بگیرد و به آنها اطلاع داده شود ، آنها برای اینکه برتری خود را به دیگران نشان دهند صفحه شما را دهان به دهان تبلیغ خواهند کرد . با اینکار بصورت غیر مستقیم مخاطبین جدیدی را به سمت فعالیت خود جذب می کنید .
 4. مخاطبین شما این ذهنیت را پیدا خواهند کرد که شما برای کار خودتان ارزش قائلید .
 5. اگر شما خواهان انتشار یکسری مطالب خاص یا مقالات خاص هستید ، می توانید با داشتن سایت اینکار را انجام دهید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *